Twisto prodáno za 2,3 miliardy korun

Australská fintechová společnost Zip specializující se na odložené platby v e-shopech dokoupila cca 90% podíl v české platební aplikaci Twisto. Zip za podíl  zaplatí 89 milionů eur, tj. 2,3 miliardy korun. Australané se tak stanou 100% vlastníkem Twista, jehož valuace tímto činí 2,5 miliardy korun.

Zip už do Twista investoval v posledním investičním kole, které skončilo počátkem letošního roku. Je to přední světový podnik v oblasti odložených plateb s tržní kapitalizací zhruba 2,3 miliardy dolarů. Se svojí valuací se australská firma řadí mezi jednorožce, tj. firmy s hodnotou přesahující 1 miliardu dolarů.

„Máme velkou radost, že si Zip vybral náš tým a produkt k expanzi na evropské trhy. Již v rámci loňské investice probíhala jednání o možné akvizici a nyní, dříve než jsme čekali, projevil australský jednorožec zájem jednat o odkupu podílů zbylých investorů,“ říká zakladatel a šéf Twista Michal Šmída.

„Získáním Twista potvrzujeme své globální ambice,“ uvedl spoluzakladatel a CEO Zipu Larry Diamond.